12 0
MUKAVVA” İLE HER ŞEYİ YENİDEN TASARLIYORUZ
Oluklu mukavvanın, heykel ve tasarım için oldukça uygun bir malzeme. Bahsedeceğimiz iş de bir ilk değil...
153 0
PORNHUB HOUSE VE TECHNO MÜZİK FESTİVALİ DÜZENLİYOR
Pornhub, müzik sektöründeki girişimlerine house ve tekno festivali ile devam ediyor. İlk olarak Kanye West'e ömür boyu üyelik hediye eden, daha sonrasında ise süperstarı ''Pornhub Ödülleri'' için ''kreatif direktör'' olarak atayan şirket, 9 Haziran'da Los Angeles’ta bir festival düzenleyecek.
ARTIK KİMSE TINDER’DA “BOY” KONUSUNDA YALAN SÖYLEYEMEYECEK
Tinder, kullanıcılarının boy uzunluğu konusunda yalan söylememeleri için yeni özelliği "Boy Doğrulama Rozeti"ni kullanıma sundu.
80 0
SELFIE ÇEKMEK UĞRUNA JAGUAR SALDIRISINA MARUZ KALAN KADIN
Hayvanat bahçesinde selfie çekmek için bariyerleri aşıp kafesin neredeyse içine giren kadına bir jaguar saldırdı.
25 0
PERU’DA YAŞAYAN ADAM CANLI CANLI GÖMÜLDÜ
Peru’da yaşayan bir adam, ailesi tarafından öldü sanılarak canlı canlı gömüldü.
36 0
IŞIN KILICIYLA DÜELLO YAPMAK ARTIK RESMİ BİR SPOR
Star Wars efsanesiyle hayatımıza giren “ışın kılıcı” ve “ışın kılıcı savaşları” artık resmi bir spor dalı haline geldi.
20 0
SNAPCHAT SAYESİNDE ÖLÜMDEN DÖNDÜLER
İngiltere’de bir araba kazası geçiren bir anne ve kızı, 15 yaşındaki bir çocuğun konumlarını Snapchat üzerinden takip etmesi sayesinde kurtarıldı.
34 0
BİR DOLANDIRICILIK HİKAYESİ DAHA: TELEFON YERİNE SU ŞİŞESİ
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaşayan Hamit Alkan, 99 TL ödeyerek aldığı hediye telefon yerine bir şişe su ile karşılaştı. Komik ama gerçek...
26 0
FLICKR’DA PAYLAŞILAN 2018’İN EN İYİ FOTOĞRAFLARI
Flickr moderatörleri, kullanıcılarının yüklediği fotoğraflar arasından en özel, en özenli olan fotoğrafları seçti.
39 0
AQUAMAN’İN DEVAM FİLMİ ÇEKİLECEK
DC filmlerinin Marvel seviyesine yetişmekte zorlandığını hepimiz biliyoruz. Ancak DC, Aquaman ile bu imajı biraz düzeltmişe benziyor.
34 0
ÖĞRENCİLERİYLE DERSTE FORTNITE OYNAYAN ÖĞRETMEN İŞİNDEN OLDU
Öğrencileri iyi not alsın diye onlarla Fortnite oynayan öğretmen işinden oldu.
35 0
DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNESİ AYARINDA DÜRBÜN: DOUBLETAKE
CES 2019’da gelecek yılların teknolojileri ve planlanan buluşlar hakkında sayısız fikrimiz oldu. Neredeyse bütün çalışmalara “woow” şeklinde tepki verdik ve teknolojiye olan güvenimiz tazelendi.
34 0
EMOJILERLE FOTOĞRAFLAR OLUŞTURMAK İSTER MİSİNİZ?
Artık herkesin kullanmaya alıştığı, en eğlenceli ve popüler iletişim öğelerinden biri olan emojileri bir site aracılığıyla bir araya getirerek resimler oluşturmanız mümkün.
57 0
DÜNYANIN İLK SANATÇI ROBOTU’NUN SERGİSİ AÇILACAK
İngiltere’de bir sanat mühendisliği firması tarafından tasarlanan ve “dünyanın ilk sanatçı robotu” Ai-Da'nın sergisi 9 Mayıs'ta ziyarete açılacak.
30 0
YELKENLİ BİSİKLET ARTIK HAYAL DEĞİL
CycleWing Inc. tarafından tasarlanan CycleWing şu an patent bekleme aşamasında. Bisikletinize monte edeceğiniz bu farklı ve oldukça kullanışlı “yelken” sayesinde kalabalık olmayan caddelerde veya uzun mesafeli seyahatlerde çok rahat edeceksiniz.
37 0
GOOGLE MAPS’TE “DÜNYADAKİ CEHENNEM” OLARAK ADLANDIRILAN OKUL
Bir öğrencinin şakası sonucu, İngiltere’de bir okulun adı Google Maps’te “Dünyadaki Cehennem & Hornsea Hapishanesi” olarak geçiyor.
45 0
SU ALTINDA KAMP YAPMAK ARTIK MÜMKÜN
Dünyamızın çok büyük bir bölümünü kaplayan denizler, hala keşfedilmemiş bir cevher gibi. Ve teknoloji über seviyede gelişip, bu işin eğitimini almış insanları geçmeden her şeyi tam anlamıyla öğrenmemiz pek mümkün değil. Çünkü dalgıçların su altında kalabildiği süre ve harcadıkları enerji ortada...
40 0
GAME OF THRONES’TAN SUPER BOWL İÇİN REKLAM FİLMİ
Super Bowl, 3 Şubat akşamı gerçekleşti. Ancak her sene olduğu gibi bu sene de reklamları ve sahne şovlarıyla adından uzunca bir süre söz ettirecek gibi duruyor.
33 0
ÇİFTLİK BANK AZ DAHA ARJANTİN’İ DE VURUYORMUŞ
Çiftlik Bank uygulamasıyla insanları dolandırıp yurt dışına kaçan Mehmet Aydın'ın Arjantin'i de dolandırma planı olduğu ortaya çıktı.
35 0
SADECE SEVİLMEK İSTEYEN BİR ROBOT: LOVOT
Kaname Hayashi imzalı robot Lovot; evinizde ya işyerinizde herhangi bir işi yapmıyor ya da size yardımcı olmuyor; ancak çok iyi bir arkadaş olabilir!
33 0
ÇİKOLATANIZIN SON PARÇASINI KİMİNLE PAYLAŞMAK İSTERSİNİZ?
Herkesin sevdiği çikolata markası Milka, yeni bir reklam kampanyasıyla konuşuluyor. “Dare to be Tender” adını verdikleri kampanya ile daha önce yapılmamış bir projeye imza attılar.
46 0