1 0
YELKENLİ BİSİKLET ARTIK HAYAL DEĞİL
CycleWing Inc. tarafından tasarlanan CycleWing şu an patent bekleme aşamasında. Bisikletinize monte edeceğiniz bu farklı ve oldukça kullanışlı “yelken” sayesinde kalabalık olmayan caddelerde veya uzun mesafeli seyahatlerde çok rahat edeceksiniz.
7 0
GOOGLE MAPS’TE “DÜNYADAKİ CEHENNEM” OLARAK ADLANDIRILAN OKUL
Bir öğrencinin şakası sonucu, İngiltere’de bir okulun adı Google Maps’te “Dünyadaki Cehennem & Hornsea Hapishanesi” olarak geçiyor.
SU ALTINDA KAMP YAPMAK ARTIK MÜMKÜN
Dünyamızın çok büyük bir bölümünü kaplayan denizler, hala keşfedilmemiş bir cevher gibi. Ve teknoloji über seviyede gelişip, bu işin eğitimini almış insanları geçmeden her şeyi tam anlamıyla öğrenmemiz pek mümkün değil. Çünkü dalgıçların su altında kalabildiği süre ve harcadıkları enerji ortada...
5 0
GAME OF THRONES’TAN SUPER BOWL İÇİN REKLAM FİLMİ
Super Bowl, 3 Şubat akşamı gerçekleşti. Ancak her sene olduğu gibi bu sene de reklamları ve sahne şovlarıyla adından uzunca bir süre söz ettirecek gibi duruyor.
6 0
ÇİFTLİK BANK AZ DAHA ARJANTİN’İ DE VURUYORMUŞ
Çiftlik Bank uygulamasıyla insanları dolandırıp yurt dışına kaçan Mehmet Aydın'ın Arjantin'i de dolandırma planı olduğu ortaya çıktı.
6 0
SADECE SEVİLMEK İSTEYEN BİR ROBOT: LOVOT
Kaname Hayashi imzalı robot Lovot; evinizde ya işyerinizde herhangi bir işi yapmıyor ya da size yardımcı olmuyor; ancak çok iyi bir arkadaş olabilir!
7 0
ÇİKOLATANIZIN SON PARÇASINI KİMİNLE PAYLAŞMAK İSTERSİNİZ?
Herkesin sevdiği çikolata markası Milka, yeni bir reklam kampanyasıyla konuşuluyor. “Dare to be Tender” adını verdikleri kampanya ile daha önce yapılmamış bir projeye imza attılar.
12 0
TAM PUANLIK DÖNÜŞ!
Bugüne kadar dansçılara söylenen her zaman “kimse seni izlemiyormuş gibi dans et” oluyordu. Ancak UCLA öğrencisi Katelyn Ohashi bunu biraz farklı yapıyor.
20 0
LONDRA’DAKİ UBER MÜŞTERİLERİ “TEMİZ HAVA PARASI” ÖDEMEYE BAŞLAYACAK
Gittikçe artan çevre ve hava kirliliğine karşı her ülke bazı önlemler alıyor. Bunlardan birisi de Londra’da karşımıza çıkıyor: Temiz hava parası.
12 0
CAM MASALARIN ÜZERİNDEKİ TÜYLÜ “ŞEYLER”
Her evde bir kedi ve camdan bir masa olmalı! Çünkü ikisi bir araya geldiğinde ortaya aşırı tatlı ve aşırı komik görüntüler çıkabiliyor…
18 0
TWITCH YAYINI ESNASINDA 75.000 DOLAR BAĞIŞ ALMAK...
2018 yılının en iyi çıkış yapan oyunlarından biri olan Fortnite'ı, yine en çok kullanılan canlı yayın platformlarından biri olan Twitch üzerinden oynayarak takipçileriyle paylaşan “Exotic Chaotic” kullanıcı adlı kişi, yayını esnasında tek seferde 75.000 dolar bağış aldı.
17 0
SIRI SAYESİNDE ÖLÜMDEN KURTULAN KAZAZEDE
Nevada’da kaza yapan bir adam Siri sayesinde ölümden kurtuldu.
13 0
ONUN SEVİMLİ OLMAK VE EĞLENMEK İÇİN GÖZLERE İHTİYACI YOK
Kazou henüz minicik bir bebekken bulunduğunda kedi nezlesi olmuştu ve gözleri yara bere içindeydi…
19 0
BU SEFERKİ RENGARENK KAPILAR LONDRA’DAN
Fotoğrafçı Bella Foxwell, pek çok insanın yanında geçerken dikkat etmediği ancak olağanüstü güzellikteki Londra kapılarını fark etmiş.
17 0
ÇİFT KİŞİLİK SCOOTER KEYFİ!
Scooter’lar artık sadece çocuklar için değil! Ruhu çocuk kalan yetişkinlere müjde…
27 0
BIRD BOX FİLMİ MEYDAN OKUMA’LARA DÖNÜŞTÜ
Netflix’in yeni korku filmi Bird Box’ın popülaritesi günden güne artıyor. Ancak bu sefer pek olumlu gelişmelerle değil!
24 0
HAZIR MISINIZ? MEKTUPLAŞMA DEVRİNE DÖNÜYORUZ...
‘Mektuplaşma’ olayı hayatımıza geri dönüyor!
60 0
HAYDİ, GÜNEŞ’İN YERİNİ TESPİT EDELİM!
Ne varsa çocuklarda, gençlerde var… Kaliforniya eyaletinden 13 yaşındaki bir ortaokul öğrencisi, Güneş’in yerini tespit edebilen bir güneş paneli icat etti.
23 0
2018’İN EN İYİ DÜĞÜN FOTOĞRAFLARI
En iyi düğün fotoğrafçılarının ve fotoğrafların seçildiği Fearless Awards, bu sene de sahiplerini buldu…
19 0
YA KOCAMAN HAYVANLAR YERYÜZÜNÜ ELE GEÇİRSEYDİ?
Küçükken izlediğiniz ‘hayvanların şehirleri ele geçirdiği’ filmleri hatırlayın… John Brosio da bu kurguyu yeniden yaratmış ve resimleştirmeye karar vermiş.
29 0
HAYATA DAİR ‘ACI AMA GERÇEK’ ÇİZİMLER
İspanyol sanatçı Rafael Alvarez, söylemekten çekindiğimiz, kabullenemediğimiz, içimize attığımız ne varsa bir bir çizimlerine dökmüş.
25 0